Find butik

    Søg efter en butik, eller brug din nuværende placering til at se butikker i nærheden af ​​dig

      1. Find butik
      1. Profil Optik Aabenraa
      2. Ramsherred 41, 6200 Aabenraa
      3. 74629962
      4. aabenraa@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Aabybro
      2. Aabybro Centeret 10, 9440 Aabybro
      3. 98244660
      4. aabybro@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Aalborg
      2. Algade 28, st. th, 9000 Aalborg
      3. 98121240
      4. aalborg@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Aarhus Brøbecher Guldsmedgade
      2. Guldsmedgade 4, 8000 Aarhus C
      3. 86139800
      4. aarhus.guld@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Aarhus Brøbecher Strøget
      2. Ryesgade 6, 8000 Aarhus C
      3. 86126410
      4. aarhus@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Aars
      2. Himmerlandsgade 79, 9600 Aars
      3. 98621119
      4. aars@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Akureyri
      2. Glenraugnathjonustan Skipagotu 7, 600 Akureyri
      3. +354 462 46 46
      4. akureyri@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Allerød
      2. M.D. Madsensvej 17, 3450 Allerød
      3. 48170427
      4. alleroed@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Amagerbrogade
      2. Amagerbrogade 53, 2300 København S
      3. 33790673
      4. amagerbrogade@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Ballerup
      2. Centrumgaden 8, 2750 Ballerup
      3. 44971260
      4. ballerup@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Birkerød
      2. Hovedgaden 26, 3460 Birkerød
      3. 45812049
      4. birkeroed@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Bjerringbro
      2. Banegårdspladsen 10, 8850 Bjerringbro
      3. 86683377
      4. bjerringbro@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Brønderslev
      2. Nygade 14, 9700 Brønderslev
      3. 98820341
      4. bronderslev@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Brønshøj
      2. Frederikssundsvej 177, 2700 Brønshøj
      3. 38607500
      4. bronshoj@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Christianshavn
      2. Torvegade 56, 1400 København K
      3. 32578630
      4. k.koebenhavn@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Dronninglund
      2. Slotsgade 39, 9330 Dronninglund
      3. 98841111
      4. dronninglund@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Ebeltoft
      2. Jernbanegade 9, 8400 Ebeltoft
      3. 86341951
      4. ebeltoft@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Esbjerg
      2. Kongensgade 50, 6700 Esbjerg
      3. 75126930
      4. esbjerg@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Esbjerg Specialoptik
      2. Kongensgade 104-106, 6700 Esbjerg
      3. 75132550
      4. specialoptik@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Faaborg
      2. Mellemgade 3, 5600 Faaborg
      3. 62611410
      4. faaborg@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Farum
      2. Farum Bytorv 55, 3520 Farum
      3. 44992514
      4. farum@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Fields
      2. Arne Jacobsens Alle 12, 2300 København S
      3. 72400014
      4. fields@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Fredericia
      2. Gothersgade 13, 7000 Fredericia
      3. 75924522
      4. fredericia@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Frederiksberg - Falkoner Allé
      2. Falkoner Allé 88, 2000 Frederiksberg
      3. 35397874
      4. frederiksberg@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Frederiksberg - Gl. Kongevej
      2. Gl. Kongevej 115, 1850 Frederiksberg C
      3. 33212670
      4. gammelkongevej@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Frederikshavn
      2. Danmarksgade 84D, 9900 Frederikshavn
      3. 98422224
      4. frederikshavn@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Frederikssund
      2. Østergade 9C, 3600 Frederikssund
      3. 47314020
      4. frederikssund@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Give
      2. Torvet 6B, 7323 Give
      3. 75732399
      4. give@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Grenå
      2. Lillegade 21, 8500 Grenaa
      3. 86320137
      4. grenaa@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Grindsted
      2. Borgergade 9, 7200 Grindsted
      3. 75321011
      4. grindsted@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Gråsten
      2. Slotsgade 4, 6300 Gråsten
      3. 74652516
      4. graasten@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Haderslev
      2. Bispegade 6, 6100 Haderslev
      3. 74523672
      4. haderslev@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Hadsund
      2. Storegade 22, 9560 Hadsund
      3. 98572777
      4. hadsund@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Hammel
      2. Østergade 8, 8450 Hammel
      3. 86962323
      4. hammel@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Hellerup
      2. Strandvejen 102F, 2900 Hellerup
      3. 39404930
      4. hellerup@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Helsinge
      2. Østergade 6, 3200 Helsinge
      3. 48796760
      4. helsinge@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Helsingør
      2. Stengade 24, 3000 Helsingør
      3. 35113454
      4. helsingor@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Herfølge
      2. Vordingborgvej 106, 4681 Herfølge
      3. 56274010
      4. herfoelge@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Herlev
      2. Herlev Torv 3 A, 2730 Herlev
      3. 44943065
      4. herlev@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Herning
      2. Bredgade 11, 7400 Herning
      3. 97124822
      4. herning@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Hillerød
      2. Slotsgade 24, 3400 Hillerød
      3. 48264943
      4. hilleroed@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Hjørring
      2. Østergade 6, 9800 Hjørring
      3. 98920375
      4. hjoerring@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Hobro
      2. Jernbanegade 2, 9500 Hobro
      3. 98525330
      4. hobro@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Holbæk
      2. Ahlgade 27, 4300 Holbæk
      3. 59433772
      4. holbaek@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Hornslet
      2. Tingvej 12B, 8543 Hornslet
      3. 86996666
      4. hornslet@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Horsens
      2. Søndergade 22, 8700 Horsens
      3. 75622862
      4. horsens@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Høng
      2. Centervej 43, 4270 Høng
      3. 58852080
      4. hoeng@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Hørning
      2. Nørre Alle 28, 8362 Hørning
      3. 87499060
      4. hoerning@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Ikast
      2. Strøget 11, 7430 Ikast
      3. 97156262
      4. ikast@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Jyderup
      2. Skarridsøgade 35 G, 4450 Jyderup
      3. 59277777
      4. jyderup@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Kalundborg
      2. Kordilgade 31, 4400 Kalundborg
      3. 59510559
      4. kalundborg@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Kastrup
      2. Skottegården 6, 2770 Kastrup
      3. 32505172
      4. kastrup@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Kjellerup
      2. Søndergade 4, 8620 Kjellerup
      3. 86882322
      4. kjellerup@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Kolding
      2. Jernbanegade 11, 6000 Kolding
      3. 75534141
      4. kolding@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Kolding Optikjær
      2. Jernbanegade 8, 6000 Kolding
      3. 75504700
      4. kolding.city@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Kolding Storcenter
      2. Skovvangen 42, 6000 Kolding
      3. 75504741
      4. koldingstorcenter@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Korsør
      2. Algade 39A, 4220 Korsør
      3. 58374344
      4. korsor@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik København Ø
      2. Østerbrogade 110, 2100 København Ø
      3. 35264050
      4. oesterbro@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Køge
      2. Jernbanegade 9, 4600 Køge
      3. 56640545
      4. koege@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Lemvig
      2. Vestergade 2, 7620 Lemvig
      3. 97820086
      4. lemvig@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Lyngby Flagship Store
      2. Lyngby Hovedgade 33, 2800 Kongens Lyngby
      3. 45888620
      4. lyngby@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Lystrup
      2. Lystrup Centervej 85, 8520 Lystrup
      3. 86222100
      4. lystrup@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Maribo
      2. Østergade 17, 4930 Maribo
      3. 54782643
      4. maribo@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Middelfart
      2. Algade 69 A, 5500 Middelfart
      3. 64411366
      4. middelfart@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Nærum
      2. Nærumvænge Torv 17-19, 2850 Nærum
      3. 45801520
      4. narum@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Næstved
      2. Hjultorv 1, Postboks 429, 4700 Næstved
      3. 55734400
      4. naestved@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Nordborg
      2. Stationsvej 6, 6430 Nordborg
      3. 74451551
      4. nordborg@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Nyborg
      2. Mellemgade 37, 5800 Nyborg
      3. 65310182
      4. nyborg@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Nykøbing F
      2. Øster Gågade 6, 4800 Nykøbing F
      3. 54852220
      4. nykoebingf@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Nykøbing Sj.
      2. Algade 7, 4500 Nykøbing Sj
      3. 59911965
      4. nykoebing.sj@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Nørrebrogade
      2. Nørrebrogade 18, 2200 København N
      3. 35357400
      4. n.koebenhavn@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Nørregade
      2. Nørregade 19, 7500 Holstebro
      3. 97421760
      4. noerregade@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Odder
      2. Rosensgade 33, 8300 Odder
      3. 86542313
      4. arndt@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Odense Flagship Store
      2. Vestergade 64, 5000 Odense
      3. 35141454
      4. odense@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Odense Tarup Center
      2. Rugvang 36, 5210 Odense NV
      3. 66164646
      4. tarupcenter@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Randers Houmeden 7
      2. Houmeden 7, 8900 Randers
      3. 86426077
      4. randers@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Randers Rosengade 5
      2. Rosengade 5, 8900 Randers
      3. 86404144
      4. rosengade@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Reykjavik
      2. Laugavegi 24, Box 371, Gleraugnamidstödin, 101 Reykjavik
      3. +354 55 20 800
      4. reykjavik@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Ribe
      2. Saltgade 16, 6760 Ribe
      3. 75 42 01 66
      4. ribe@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Ringe
      2. Algade 39, 5750 Ringe
      3. 62621221
      4. ringe@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Ringkøbing
      2. Vester Strandgade 3, 6950 Ringkøbing
      3. 97320602
      4. ringkoebing@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Ringsted
      2. Sct. Hansgade 7, 4100 Ringsted
      3. 57610698
      4. ringsted@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Ros Torv
      2. Ro's Torv 30, 4000 Roskilde
      3. 46361188
      4. rostorv@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Roskilde
      2. Algade 13, 4000 Roskilde
      3. 46361824
      4. roskilde@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Rønde
      2. Hovedgaden 24-26, 8410 Rønde
      3. 86371988
      4. roende@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Rønne
      2. Store Torv 14, 3700 Rønne
      3. 56961060
      4. roenne@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Silkeborg
      2. Søndergade 2A, 8600 Silkeborg
      3. 86821319
      4. optikbutikken@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Skælskør
      2. Algade 14A, 4230 Skælskør
      3. 58194245
      4. skalskor@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Skanderborg Adelgade 97
      2. Adelgade 97, 8660 Skanderborg
      3. 86520222
      4. skanderborg@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Skanderborg Bloms
      2. Adelgade 61, 8660 Skanderborg
      3. 86522039
      4. bloms@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Skibby
      2. Bymidten 18A, 4050 Skibby
      3. 47528752
      4. skibby@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Skive
      2. Adelgade 12, 7800 Skive
      3. 97521818
      4. skive@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Skjern Bredgade
      2. Bredgade 52, 6900 Skjern
      3. 97354888
      4. skjern-myrup@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Skjern Østergade
      2. Østergade 2, 6900 Skjern
      3. 97354676
      4. skjern@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Slagelse
      2. Nytorv 17, 4200 Slagelse
      3. 58520157
      4. slagelse@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Solrød
      2. Solrød Center 52, 2680 Solrød Strand
      3. 56142095
      4. solroed@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Stenløse
      2. Egedal Centret 50, 3660 Stenløse
      3. 47107600
      4. stenloese@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Struer
      2. Østergade 6, 7600 Struer
      3. 97850922
      4. struer@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Støvring
      2. Støvring Bytorv 3 , 9530 Støvring
      3. 98371767
      4. stoevring@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Sønderborg
      2. Jernbanegade 16, 6400 Sønderborg
      3. 74422554
      4. soenderborg@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Søndergade
      2. Søndergade 4, 6600 Vejen
      3. 75360877
      4. vejen@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Taastrup Torv
      2. Taastrup Torv 10, 2630 Taastrup
      3. 21224343
      4. taastrup@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Thisted
      2. Lilletorv 1, 7700 Thisted
      3. 97922324
      4. thisted@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Torshavn NLA
      2. Hoyviksvegur 67, 110 Torshavn
      3. +298 32 03 14
      4. torshavn@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Torvegade
      2. Torvegade 1, 6600 Vejen
      3. 76971000
      4. lindstrom@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Tranbjerg
      2. Kirketorvet 6, 8310 Tranbjerg J
      3. 86293292
      4. tranbjerg@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Trianglen
      2. Østerbrogade 27, 2100 København Ø
      3. 35420778
      4. trianglen@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Ulsted Østergade
      2. Østergade 6, 7500 Holstebro
      3. +45 97 42 03 69
      4. holstebro@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Valby - Spinderiet
      2. Bomuldsgade 2, 2500 Valby
      3. 36467874
      4. spinderiet@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Varde
      2. Storegade 28, Skansen, 6800 Varde
      3. 75223366
      4. varde@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Vejle
      2. Nørregade 5, 7100 Vejle
      3. 75826879
      4. vejle@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Viborg
      2. Sct. Mathiasgade 44, 8800 Viborg
      3. 86620724
      4. ho@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Videbæk
      2. Søndergade 3, 6920 Videbæk
      3. 97171048
      4. videbaek@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Vojens
      2. Rådhuscentret 45, 6500 Vojens
      3. 74541551
      4. vojens@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Profil Optik Vordingborg
      2. Algade 85, 4760 Vordingborg
      3. 55370496
      4. vordingborg@profiloptik.dk
      5. Læs mere
      1. Synsam Recycling Store Rosengårdcentret Odense
      2. Ørbækvej 75, Rosengårdcentret, 5220 Odense
      3. 20757613
      4. recyclingoutlet.rosengaardcentret@synsam.com
      5. Læs mere

     

    Vores synsundersøgelser


     

    Briller

    Her tager vores optiker en synsprøve så du får tjekket, om dit syn er godt, eller om du eventuelt har behov for briller. Har du briller i forvejen, tjekker vi også i denne synstest, om dine brillers styrke stadig passer til dine øjne. (Ca. 30 min.)

    Kontaktlinser

    Hvis du ikke tidligere har brugt kontaktlinser og drømmer om et liv med fleksibilitet, eller hvis du bruger linser fra en anden leverandør og ønsker at prøve Profil Optik, skal du booke denne undersøgelse. (ca. 60 min.)

    synundersökning barn

    Børn

    Synsprøve til alle børn under 15 år (ca. 30 min.) Børn under 10 år skal undersøges af en læge eller øjenlæge inden vi må lave briller til dem. Børn der ønsker en gratis PÅ LIGE VILKÅR aktivitets- og sportsbrille med styrke skal bookes til denne synsprøve.

    Kontaktlinsekontrol

    Når du bruger kontaktlinser, skal du have en kontrol af dine øjne minimum en gang om året. Dette er for at være sikker på, at dine kontaktlinser passer perfekt til dig og dine øjne. Har du ikke abonnement hos Profil Optik, koster kontrollen 498,-.(Ca. 30 min.)